با خوردن آجیل چهار مغز پیری زودرس را حذف کنید

اکثراً می توان فهمید که میزان چربی میوه های خشک زیاد است، بنابراین مصرف آنها مضر است. موافقم که چربی بیشتری دارند اما اصلا مضر نیستند.

در واقع آجیل حاوی چربی های غیر اشباع پلی است که کلسترول بد را کاهش می دهد. تحقیقات علمی نشان داده است که آجیل قدرت محافظت در برابر بیماری های قلبی و سایر بیماری های صعب العلاج را دارد.

در آجیل چهار مغز عمدتاً بادام، بادام هندی، پسته، گردو، کشمش، زعفران، چارولی و بادام زمینی را شامل می شود. حقایق مربوط به میوه‌های خشک این است که محتوای چربی بالایی دارند، بنابراین کالری بیشتری دارند، بنابراین باید در مقادیر کم مصرف شوند.

سرخ کردن یا تفت دادن آجیل خاصیت آنها را از بین می برد، بنابراین بدون سرخ کردن از آنها استفاده کنید. جدای از این، استفاده از نمک در این ها باعث افزایش کالری می شود، بنابراین از آن ها فقط در حد اعتدال استفاده کنید.

اگر یک بار از آجیل استفاده می کنید، پس نیازی به دریافت کالری اضافی برای کل روز ندارید. آجیل ها همچنین به عنوان غذاهای تقویت کننده خلق و خو شناخته می شوند، بنابراین هر زمان که احساس افسردگی کردید، از آجیل برای شادابی استفاده کنید.


آجیل ها چربی اشباع کمی دارند و چربی غیراشباع زیادی دارند. مقدار کلسترول ناچیز باقی می ماند. اینها حاوی عناصر مبارزه با سرطان هستند. آنها همچنین حاوی فیبر هستند.

از آنجایی که آجیل سرشار از پروتئین است، جایگزین خوبی برای غذاهای غیر گیاهی است زیرا آجیل حاوی اسیدهای آمینه مانند آرژنین است. ویتامین E، ویتامین B-6، نیاسین و اسید فولیک و نمک های معدنی منیزیم، روی، آهن، کلسیم، مس، سلنیوم و پتاسیم در آنها یافت می شود.

چربی های اشباع نشده در بادام، گردو، بادام هندی، پسته و چربی های اشباع در نارگیل و خرما یافت می شود. اما وقتی نارگیل یا خرما را با مخلوط کردن آنها در برخی غذاهای سنتی درست می کنند، مضر نیستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.