خوراک دام باگاس که برای خرید آن نیاز به تهیه کوپن است

2. خوراک را بادوام بهینه کنید
گاو غذا نمی خورد؟ گاوها نسبت به تخمیر معیوب، سیلو گرم شده و یونجه کپک زده واکنش حساسی نشان می دهند. چه به صورت انفرادی و چه در جیره مخلوط ارائه شود – چنین خوراک اولیه مصرف خوراک را کاهش می دهد.

از بهترین نگهداری ممکن از خوراک دام باگاس اصلی اطمینان حاصل کنید. کپک را سخاوتمندانه مرتب کنید – می تواند سلامت گاو را به خطر بیندازد. با سیلو به خوراک و پاکسازی سیلو توجه کنید و مخصوصاً در فصل گرم بهتر است سیلوی را تازه از سیلو ارائه دهید.

3. مکان های تغذیه دلپذیر ایجاد کنید
اگر می خواهید زیاد بخورید، باید احساس خوبی داشته باشید. میزبان خوبی باشید و غذا دادن به گاوها را خوشمزه کنید. این با مکان های تغذیه کافی (یکی برای هر گاو!) شروع می شود.

اگر گاوها نقاط فشاری روی شانه یا گردن خود دارند، حتماً باید نرده های خوراک را تنظیم کنید. مراقب پیچ های نادرست نصب شده که در غذا خوردن اختلال ایجاد می کنند، باشید. گاوها بینایی ضعیفی دارند و نور را دوست دارند. میز غذا را به خوبی روشن کنید و از سایه دوری کنید.

4. میزهای تغذیه را تمیز نگه دارید
همیشه باقیمانده غذا را قبل از تغذیه تازه تمیز کنید. اسیدهای تخمیر در سیلو به مرور زمان به بتن حمله کرده و آن را زبر می کنند. سطوح صاف راحت تر تمیز می شوند. میزهای تغذیه ناهموار را با رنگ اپوکسی یا پانل های فولادی ضد زنگ بازسازی کنید.

این باعث صرفه جویی در زمان تغذیه می شود و مصرف خوراک را افزایش می دهد. دوست ندارید سر سفره‌ای بخورید که خرده‌های روز قبل هنوز در اطرافش است.

یک میز تغذیه تمیز گاوها را به خوردن تشویق می کند.
آن ها: Agrarfoto.com
5. چاک را فشار دهید.

1. برداشت بهترین علوفه – گاوها دوست دارند چه بخورند؟
گاوها لذیذ هستند. آزمایشی در HBLFA Raumberg-Gumpenstein نشان داد که گاوها زمانی که علوفه از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، بیشتر غذا می خورند. عوامل موثر بر کیفیت، از یک سو، قابلیت هضم و چگالی انرژی است.

هر چه علوفه بهتر باشد، تأثیر جابجایی علوفه کمتر می شود. این بدان معنی است که گاوها حتی با مقادیر بالاتر خوراک غلیظ، بیشتر از خوراک اصلی خوب می خورند . قابلیت هضم و چگالی انرژی علوفه به زمان برداشت بستگی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.