لوله و اتصالات گلپایگان که سبب افجار ستون های بتنی خانه ای شد

ممکن است اولین چیز در مورد نحوه عملکرد سیستم های لوله کشی را متوجه شوید یا ندانید – اما ممکن است ایده ای در مورد برخی از مواد مورد استفاده داشته باشید.

به طور خاص، ما می خواهیم به انواع مختلف و کاربردهای اتصالات لوله که در انواع کاربردهای لوله کشی استفاده می شود توجه دقیق داشته باشیم.

اتصالات لوله و اتصالات گلپایگان اجزایی ساخته شده از انواع مختلفی از مواد هستند که به عنوان راهی برای اتصال دو لوله به یکدیگر برای کمک به تغییر جهت جریان انواع مختلف سیالات استفاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عملکردهای دیگر آنها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

خود را از شکل قطعه گرفته اند. آنها عمدتاً به انتهای مختلف کار لوله کشی متصل می شوند تا در درجه اول جهت سیال را تغییر دهند.

شکل جمع و جور اتصالات همان چیزی است که امکان تغییر مسیر ثابت لوله را بدون استفاده از مواد دست و پاگیر فراهم می کند.

اینها معمولاً در زوایای مختلف وجود دارند – به طور دقیق زوایای 45 یا 90 درجه. کاربرد هر دو فقط کمی متفاوت است، زیرا اتصالات زانویی 90 درجه بیشتر به عنوان راهی برای اتصال شیرها، پمپ های آب و شیلنگ ها به یکدیگر استفاده می شود.

بر خلاف اتصالات زانویی که فقط دو دهانه دارند، یک اتصالات متقاطع دارای چهار دهانه مختلف است که هر کدام در جهات مختلف قرار دارند.

بسته به نوع استفاده، نوع متقاطع ممکن است سه ورودی و یک خروجی داشته باشد یا برعکس.

مسلماً، دهانه‌های متداول‌ترین نوع اتصالات متقاطع همگی از نظر قطر برابر هستند، اما ممکن است مواردی وجود داشته باشد که لزوماً اینطور نباشد – به‌ویژه، برای «تصاویر متقاطع کاهش‌دهنده».

در مقایسه با اتصالات زانویی، انواع متقاطع معمولاً باید فشار سیال بیشتری را در جهات مختلف تحمل کنند. گاهی اوقات، آنها را با مواد دیگر تقویت می کنند تا از شکستگی جلوگیری شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.