مایع ظرفشویی عبیدی که دستان یک آشپز را خورد

آماده برای استفاده مجدد البته، مایع ظرفشویی فقط برای تمیز کردن ظروف استفاده نمی شود – رقیق شده با آب، یک محلول حباب آور عالی می سازد، و برخی از افراد حتی برای شستن موهای خود از صابون ظرفشویی سوگند یاد می کنند… هر کدام برای خودشان.

نحوه عملکرد مایع شوینده در واقع بسیار هوشمندانه است.

محلول حاوی مولکول هایی است که دو طرف مخالف دارند – یک طرف آبدوست (یعنی عاشق آب است) و یک طرف آبگریز است (به این معنی که هر کاری می کند تا از آب دور بماند).

مایع ظرفشویی چگونه کار می کند؟
نحوه عملکرد مایع ظرفشویی عبیدی در واقع بسیار هوشمندانه است. محلول حاوی مولکول هایی است که دو طرف مخالف دارند – یک طرف آبدوست (یعنی عاشق آب است) و یک طرف آبگریز است (به این معنی که هر کاری می کند تا از آب دور بماند).

Hand-washing: one of public health’s most powerful weapons, or undue regulatory burden?

انتهای آبگریز مولکول ها به گریس روی صفحات کثیف شما می چسبند، در حالی که انتهای آب دوست تمام تلاش خود را می کنند تا وارد آب شوند. خوشبختانه انتهای آبدوست کمی قوی‌تر است و مولکول‌ها با گریس به داخل آب کشیده می‌شوند. باهوش، ها؟

آیا شما یکی از این افرادی هستید که مایع ظرفشویی را مستقیماً روی ظروف خود می پاشید؟ آنوقت پول را هدر می دهید. این نوع صابون حاوی SLS است (در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد) که باعث می شود محلول به طرز دیوانه کننده ای کف کند.

در هر کاسه آب، فقط به یک یا دو آبپاش نیاز دارید تا صابون کافی برای شستن تمام ظروف شما ایجاد شود. مقدار زیادی اضافه کنید، و برای پیدا کردن لیوان‌ها و لیوان‌های خود از طریق کف می‌جنگید.

بعد از استفاده از مایع ظرفشویی
پس از اتمام شستشو، همیشه ظروف را با آب گرم یا سرد بشویید – همیشه. پس چرا شستن ظروف با آب سرد اینقدر مهم است؟ خوب، دلایل زیادی وجود دارد که چرا نمی خواهید آن باقی مانده های صابون در تمام ظروف تمیزتان وجود داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.