واشر سر سیلندر پراید صبا که می تواند در مصرف بنزین کمتر کمک کند

واشر سر سیلندر یک جزء پیچیده با تکنولوژی بالا است که در درجه اول برای جدا نگه داشتن رسانه های مختلف مانند آب و روغن در موتور و همچنین ایجاد یک مهر و موم خارجی طراحی شده است.

عملکرد واشر سر سیلندر پراید صبا یک جزء مهم موتور است که باید بتواند با افزایش تقاضای موتورهای مدرن مقابله کند. فشار احتراق بالای موتورهای دیزلی سوپرشارژ، چالش خاصی را برای واشر سر سیلندر نشان می دهد.

سیستم های آب بندی مدرن با کارایی بالا بسیار قابل اعتماد هستند
طراحان و تامین کنندگان موتور زمان و تلاش زیادی را صرف توسعه محصولاتی کرده اند که می توان برای اطمینان از عملکرد ایمن حتی در شرایط بحرانی به آنها اعتماد کرد. سیستم‌های واشر سرسیلندر مدرن می‌توانند فشارهای بالا، دمای بالا و محیط‌های تهاجمی را در تمام طول عمر خودرو تحمل کنند.

واشرهای سرسیلندر علاوه بر جدا نگه داشتن رسانه های مختلف در موتور مانند گازها، آب و روغن و ایجاد یک مهر و موم خارجی، به عنوان عنصر انتقال نیرو نیز عمل می کنند. به عنوان مثال، واشر سر سیلندر بین موتور و بلوک سیلندر تأثیر قابل توجهی بر توزیع نیرو در کل سیستم گیره دارد.

آسیب به واشر سر سیلندر
آسیب به واشر سر سیلندر معمولاً تا زمانی که نشتی رخ ندهد متوجه نمی شود. با این حال خرابی واشر سرسیلندر دلیل نشتی نیست. معمولاً آسیب در ناحیه واشر سر سیلندر باعث ایجاد فشار بیش از حد بر روی واشر می شود.

حفظ ارزش
برای جلوگیری از آسیب موتور و اطمینان از طولانی ترین عمر ممکن، مهم است که از خرابی واشر سر سیلندر محافظت کنید.

در صورت مشاهده هرگونه عملکرد غیرعادی موتور باید بلافاصله اقدام مناسب انجام شود.

مثلا:

شروع سرد ضعیف
از دست دادن قدرت
دمای مایع خنک کننده در ناحیه قرمز
روغن در مایع خنک کننده
آب و روغن باید در فواصل زمانی کوتاه پر شوند
در صورت بروز چنین مشکلاتی باید فوراً موتور را خاموش کرد و با متخصص مشورت کرد تا علت را مشخص کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.