گردو پوست کاغذی تویسرکان یکی از راه های افزایش ثروت زیاد

به طور کلی، گردو عمدتاً به نیتروژن و در درجه دوم به فسفر و پتاسیم نیاز بالایی دارد. بسیاری از تولیدکنندگان حرفه ای گردو 1300 پوند اضافه می کنند. (589 کیلوگرم) سولفات آمونیوم (NH 4 ) 2 SO 4 در هکتار در سال.

توجه داشته باشید که 1 هکتار = 10 هکتار = 10000 متر مربع و 1 تن = 1000 کیلوگرم = 2205 پوند. آنها همچنین 1000 پوند اضافه می کنند.

(454 کیلوگرم) P 2 O 5 و 500 پوند. (227 کیلوگرم) سولفات پتاسیم (K 2 SO 4) در هکتار هر 3 سال یکبار. این مقادیر اغلب به 2-3 برنامه تقسیم می شوند که از اوایل بهار شروع می شود و در پاییز پایان می یابد.

با این حال، اینها تنها چند روش معمول برای درختان گردوی بالغ هستند و نباید بدون انجام تحقیقات خود دنبال شوند.

همچنین به خاطر داشته باشید که – به خصوص هنگام افزودن مقادیر زیاد نیتروژن – نیاز فزاینده ای به بررسی مکرر pH خاک و افزودن آهک برای بالا بردن آن به سطوح مناسب وجود دارد (ابتدا با یک متخصص کشاورزی مجاز مشورت کنید).

کوددهی بسیار خوب درختان گردو پوست کاغذی تویسرکان بالغ اغلب با افزودن کود به دست می آید. بسیاری از کشاورزان هر یا دو سال 10 تا 20 تن کود در هر هکتار (10 هکتار) اضافه می کنند.

هنگامی که نمی توانند کود با قیمت مناسب پیدا کنند، بسیاری از کشاورزان از کود سبز، عمدتاً حبوبات (نخود علوفه، نخود، یونجه، ماشک) استفاده می کنند. در این صورت گردوکاران در پاییز بین درختان حبوبات می کارند.

در ماه‌های بعد، فسفر و پتاسیم را به مزرعه اضافه می‌کنند تا به رشد سریع حبوبات کمک کنند.

سپس گیاهان را شخم می زنند و درست قبل از گلدهی (بهار – آوریل، می) در خاک می گنجانند. به خاطر داشته باشید که در هنگام تجزیه مواد آلی مصرف نیتروژن افزایش می یابد. در نتیجه،

با این حال، اینها فقط برخی از شیوه های رایج هستند که نباید بدون انجام تحقیقات خود ابتدا دنبال شوند. هر زمینه ای متفاوت است و بنابراین نیازهای متفاوتی دارد.

چک کردن مواد مغذی خاک و pH قبل از اعمال هر روش کوددهی حیاتی است. آنالیز برگ در تشخیص و اصلاح کمبود عناصر غذایی گردو همیشه با مشورت یک متخصص کشاورزی دارای مجوز بسیار مهم است.

شما می توانید با افزودن نظر یا عکس از روش های کود دهی درختان گردو خود، این مقاله را غنی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.